yamaç paraşütü

YAMAÇ PARAŞÜTÜ NERELERDE YAPILIR

Yamaç paraşütü, oldukça eğlenceli ve heyecan dolu bir hava sporudur. Adrenalin ve heyecan dolu olan yamaç paraşütü nerelerde yapılır? Gelin hep birlikte bakalım.

Uçmakdere Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütçülerinin uçuş bölgelerinden biri olan Uçmakdere, Tekirdağ’ın Rum köyüdür. Özellikle yamaç paraşütü uçuşları ile adını duyuran bu köy, yamaç paraşütü için de tercih edilmektedir. İstanbul’a yakın olması ve muhteşem doğasıyla yamaç paraşütü severlere eşsiz bir deneyim yaşatıyor.
Uçmakdere’de beş tane uçuş pisti bulunmaktadır. Uçmakdere’de yamaç paraşütü ortalama 7-20 dakika arasında sürmektedir. Hava durumuna ve rüzgar yönüne göre uçuş süresi değişmektedir.

Yamaç paraşütü nerelerde yapılır

Ormanlı Yamaç Paraşütü

Ormanlı, Çatalca’ya bağlı bir köydür. Yamaç paraşütü İçin en uygun yerlerden biridir. Deniz üzerinde uçarken muhteşem bir manzara sunan Ormanlı, yamaç paraşütçülerinin en çok tercih ettiği bölgelerdendir. Uçuş süresi ortalama 20 dakika süren Ormanlı yamaç paraşütü sizleri bekliyor.

Adapazarı-Serdivan Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü bölgelerinden biri de Serdivan’dır. Yoğun ilgi gören Adapazarı-Serdivan, muhteşem manzarasıyla sizleri bekliyor. Adapazarı-Serdivan yerden yükselen termal hava akımları ile ünlüdür.
Böylelikle yamaç paraşütü ile gökyüzünde yükseklere çıkabilirsiniz. Ortalama 20 dakika süren yamaç paraşütü, uygun hava koşullarında gerçekleşmektedir. Adapazarı’nın mükemmel manzarası ve uygun hava koşulları ile yamaç paraşütü size eşsiz bir deneyim sağlayacaktır.

Babadağ, Fethiye / Muğla Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz yamaç paraşütü alanında ülkemizde tanınmış bir yerdir. Turistlik yer olarak yoğun ilgi gören Babadağ, 4 temel kalkış pistine sahiptir. Bu pistlerden en çok kullanılanı, 1700 metre Güney pistidir. Uygun hava koşulları ve rüzgar yönü ile Babadağ, yamaç paraşütü severler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Munzur Dağları, Erzincan Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü nerelerde yapılır

Yamaç paraşütü konusunda en çok tercih edilen yerlerden biri de Munzur Dağlarıdır. Amatör yamaç paraşüt severleri için 1.300 ile 1500 metre arasında, profesyonel yamaç paraşütçüleri 3.250 metre yükseklikteki noktalardan uçuş deneyimi yaşatıyor.

Ali Dağı, Kayseri Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü severler tarafından ilgi gören yerlerden biri de Kayseri’de bulunan Ali Dağıdır. Ali Dağında süzülürken Kayseri’nin manzarasına aşık olacaksınız.

Nemrut Dağı/ Adıyaman Yamaç Paraşütü

2.200 metre yükseklikte yamaç paraşütü deneyimi sunan Nemrut Dağı, amatör ve profesyonel sporcular için oldukça uygun. Adıyaman’da havada süzülürken eşsiz bir manzarayı izleyebilirsiniz.

Dinamik Tepesi/ Denizli Yamaç Paraşütü

Yamaç paraşütü heyecanını yaşamak isteyen sporcuların favori yerlerinden biridir. 300 metre yüksekliğe sahip Dinamit Tepesi her seviyedeki yama paraşütü tutkunlarına hitap ediyor.

Abant/Bolu Yamaç Paraşütü

Yamaç Parasütü nerelerde yapılır

Yamaç paraşütü için en güzel yerlerden biridir. THK’nin eğitim uçuşlarında en uygun alan olarak belirlediği Abant, manzarasıyla eşsiz bir deneyim yaşatıyor.
Abant’ta yamaç paraşütü için 65 ile 125 metre arasında olan tepelerden kalkış yapılmaktadır. Kuzey, kuzeybatı, güney ve güneybatı yönlerinden rüzgar alan Abant, yamaç paraşütü için her türlü imkanı sunmaktadır.

Asas Tepesi/ Antalya Yamaç Paraşütü

Asas Tepesi hem yerli hem yabancı sporlar tarafından yamaç paraşütü için tercih edilen bir yerdir. Güneybatı yönünden aldığı rüzgarlar ile yamaç paraşütü için oldukça elverişli bir yerdir.

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Genel