P3 EĞİTİMİ

P3 eğitimi, P2 eğitimini başarıyla bitirenlerin istemeleri halinde katıldıkları bir eğitimdir. P3 eğitimi, bir orta seviye pilotluk eğitimidir. P3 eğitimine katılmak için öncelikle P2 eğitimini başarıyla tamamlamanız gerekir. Bu eğitim sonunda tek başınıza uçuş yapabilirsiniz. 

Yamaç paraşütünü profesyonel bir şekilde yapmak isteyenler P3 eğitimini sıkça araştırmaktadır. Oldukça yoğun ve eğlenceli geçen P3 eğitimi nedir, P3 eğitimine katılmak için gerekli şartlar nelerdir, eğitimin fiyatı nedir? Gelin hep birlikte bakalım. 

 

P3 Yamaç Paraşütü Eğitimi

P3 Eğitimi

P2 yamaç paraşütü eğitimini başarıyla tamamlayanlar P3 yamaç paraşütü eğitimine katılabilirler. Eğitimde uçuş becerilerini öğrenen öğrencilere eğitim sonunda yazılı sınav uygulanır. Bu sınavda %75 başarı elde eden adaylar P3 sertifikasına sahip olurlar.

P3 eğitiminde saha kalkış ve teorik teknikler öğretilmektedir. Eğitim içeriğinde; ters kalkış, havada uzun süre kalma gibi eğitimler yer almaktadır. 

Eğitim sonunda ise uzun süre havada kalmayı sağlayan yelken uçuşu öğretilir.

P3 eğitiminde 20 sorti uçuşun tamamlanması gereklidir. En az 1000 metre irtifa kazanma şartlarına ulaşana kadar gerekli eğitimler verilmektedir. 

Orta seviyeye sahip bir pilot havada 60 dakika ve üstünde uçabildiğini kanıtlamalıdır. GPS kaydı olmayan uçuşlar geçersiz olarak sayılmaktadır. 

Bu eğitimi başarıyla tamamlayanlar P3 eğitimi sertifikasına sahip olurlar. 

 

P3 Eğitimine Katılım Şartları

P3

P3 eğitimine katılmak için bazı özel şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar:

  • P2 Eğitimini başarıyla tamamlamak.
  • 16 yaşından gün almak.
  • Sağlık yönünden uçuşa engel bir durumu bulunmamak.
  • En az 1.50 cm en fazla 2.00 cm boyunda, en az 45 kg en fazla 120 kg ağırlığında olmak.

 

P3 Eğitimi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir

Sağlık raporu

Adli sicil kaydı

Öğrenim belgesi

Kimlik fotokopisi 

Kan grubu kartı

8 adet vesikalık

 

P3 Yamaç Paraşütü Fiyatı 

P3 Yamaç paraşütü eğitimi orta seviye pilotluk eğitimidir. Bu eğitim sonunda tek başınıza yamaç paraşütü yapabilecek düzeye erişebilirsiniz. 

P3 eğitimi fiyatını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. https://alpinhavacilik.com/

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Genel Blog