2022 YILINDA PARAŞÜTLE EN ÇOK UÇUŞ YAPILAN YERLER

2022 yılını geride bıraktığımız dönemde 2022 yılının enleri açıklanmaya başladı. Enlerin açıklandığı günümüzde, adrenalin ve heyecan tutkunlarının sporu olan yamaç paraşütü ile ilgili araştırmalar da arttı. En çok dikkati çeken de 2022 yılında yamaç paraşütünde en çok uçuş yapılan yerler oldu. Bu yazımızda sizlere 2022 yılında en çok uçuş yapılan yerleri anlatmaya çalışacağız.

Heyecan ve adrenalinin zirve yaptığı yamaç paraşütü geçtiğimiz sene diğer yıllarda olduğu gibi oldukça popülerdi. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yapılan yamaç paraşütü, yamaç paraşütü severler tarafından yoğun ilgi gördü. Özellikle İstanbul ve İstanbul’a yakın yerlerde yapılan yamaç paraşütüne ilgi oldukça fazlaydı. Özellikle Uçmakdere ve Babadağ’da yamaç paraşütüyle en fazla uçuş gerçekleştirildi. Bu uçuşlara gelin hep birlikte bakalım. 

Uçmakdere’de Yamaç Paraşütü 

Tekirdağ’ın Uçmakdere kasabasında 2022 yılında 20 bine yakın yamaç paraşütü uçuşu gerçekleştirildi. Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Uçmakdere’de paraşüt tutkunları yamaç paraşütü ile havada süzülürken yeşil ve mavinin tadını çıkardı. 

2022 yılında yamaç paraşütü 2021 yılında yapılan yamaç paraşütüne göre yüzde yüz artış gösterdi. 

Uçmakdere Yamaç Paraşütü

Bölgede yer alan 250 metre ve 600 metre pistlerde yapılan yamaç paraşütüne İstanbul’dan da katılım oldukça fazlaydı. İstanbul’a yakın olması sebebiyle tercih edilen Uçmakdere’de 2022 yılında 20 bine yakın yamaç paraşütü uçuşu gerçekleşti. 

 

Babadağ Yamaç Paraşütü 

Yamaç paraşütü için tercih edilen yerlerden biri olan Babadağ’da 2022 yılında 198 bin 724 kişi Ölüdeniz manzarası eşliğinde yamaç paraşütü yaptı. Her geçen yıl ilginin arttığı Babadağ’da 198 bin 724 kişi yamaç paraşütüyle gökyüzünde süzüldü. Her geçen yıl ilginin arttığı Babadağ’ın 2023 yılında da rekor kırması bekleniyor. 

Babadağ Yamaç Paraşütü

 

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Blog Genel