ÇATALCA’DA YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Çatalca, yamaç paraşütü başta olmak üzere yıl içinde birçok ziyaretçiyi ağırlıyor. Şehre yakın konumu, masmavi denizi ve yeşil doğasıyla İstanbulluları kendini çekiyor.  

Çatalca Ormanlı

yamaç paraşütü
yamaç paraşütü

İstanbul’a yaklaşık 80 km uzaklıkta olan Çatalca Ormanlı bölgesi, özellikle paraşüt tutkunlarının gözdesi haline geliyor. Doğası ve tarihi yapısı gereğince dikkatleri üzerine çekiyor. Çatalca’da Trakya kültürüne ait izler görmek mümkün. Çatalca Rum mimarisine ait bir çok yapıyı içinde barındırıyor. 

Yamaç Paraşütü

 

yamaç paraşütü eğitimi
yamaç paraşütü

Yamaç paraşütü, adrenalin dolu bir hava sporudur. Hava durumunun uygunluğuna göre yapılan yamaç paraşütü ile gökyüzünde yerinizi alın.

Çatalca Yamaç Paraşütü

Çatalca’da yamaç paraşütü sayesinde İstanbul’da yamaç paraşütü yapmak artık daha kolay. Çatalca’da yamaç paraşütü ilçeye bağlı Ormanlı Köyünde yapılmaktadır. Çatalca’da yamaç paraşütü ile 10 kmlik sahil bandında 20 kmlik uçuş keyfi yapabilirsiniz. 

Çatalca Ormanlı yamaç paraşütü sevenler tarafından oldukça sık tercih edilir. İstanbul’a yakınlığı ile yamaç paraşütü için en sık tercih edilen bölgeler arasında yer alır. İstanbul’dan Ormanlı’ya yolculuk 1 saat sürmektedir. 

Çatalca Ormanlı’da yamaç paraşütü, 30 metre yükseklikten gerçekleştiriliyor. Çatalca’da yamaç paraşütünde uçuş süresi yaklaşık 20 dakikadır. Yamaç paraşütünde havada süzülürken, Çatalca’nın benzersiz manzarasını izleyebilirsiniz. 

Çatalca’da yamaç paraşütü videomuzu izlediniz mi?

 

Basında Çatalca Yamaç Paraşütü

yamaç paraşütü
yamaç paraşütü

Ormanlı köyünün yamaç paraşütüne uygun olan deniz kıyıları, yamaç paraşütü severler tarafından oldukça yoğun ilgi görmektedir. Buraya gelen paraşütçüler eğitim alarak ikili yada tekli uçuşlarla gökyüzünün keyfini çıkarıyorlar. Çatalca Ormanlı’da yamaç paraşütü yaparken hava uygunsa gün boyu havada kalabilirsiniz. Çok uzun bir uçuş bandına sahip olan Ormanlı, paraşütçülere unutulmayacak bir deneyim yaşatıyor. https://www.haberler.com/haberler/catalca-yamac-parasutu-tutkunlarinin-ilgi-odagi-14398733-haberi/

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Blog Genel