UÇMAKDERE YAMAÇ PARAŞÜTÜ

2007 yılında Tekirdağ Valiliği, Yeniköy-Uçmakdere bölgesi yamaç paraşütü için sporcuların kullanımına açılmıştır. Uçmakdere Tekirdağ ilçesine bağlı bir ilçedir. Son zamanlarda gerek doğası gerek pistleriyle yamaç paraşütü severler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Uçmakdere Yamaç Paraşüt Turu

Son zamanlarda popüler olan ve İstanbul’a yakınlığı ile Uçmakdere yoğun ilgi görüyor. Uçmakdere muhteşem doğaya ve geniş pistlere sahiptir. İstanbul’a yakın olması sebebiyle oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir.

Yamaç Paraşütü İçin Neden Uçmakdere?

Uçmakdere’de yamaç paraşütü ile uçmak eğlenceli ve keyifli bir deneyim yaşatır. Yamaç paraşütü müdavimleri tarafından Uçmakdere’nin sıkça tercih edilmesinin nedenlerinden biri de değişik yüksekliklere ve genişliğe sahip 5 tane piste sahip olmasıdır. Pistler, 250 metre, 350 metre, 625 metre ve 650 metre yüksekliğe sahiptir. Uçmakdere’de ortalama bir yamaç paraşütü 7- 20 dakika arasında sürmektedir. Uçmakdere yamaç paraşütünde 1000 metre irtifaya kadar yükselme imkanı sunuyor. Tüm pistler, her rüzgarda yamaç paraşütü yapmaya elverişlidir.

Yamaç paraşütünden sonra Tekirdağ’ın lezzetlerini tadarak gününüzü şenlendirebilirsiniz.

İlk kez yamaç paraşütü ile uçmak isteyenler için Uçmakdere oldukça iyi bir seçenektir.

Uçmakdere Yamaç Paraşütü
Uçmakdere yamaç paraşütü

Uçmakdere’de 2021 yılında on bine yakın yamaç paraşütü ile Uçuldu.

Tekirdağ Ganos Dağında adrenalin severler tarafından 2021 yılında on bine yakın yamaç paraşütü yapıldı.  Denizin ve ormanın bütünleştiği Uçmakdere, 2021 yılında yerli ve yabancı yamaç paraşütü severler tarafından ziyaret edildi. Özellikle İstanbul’dan gelenlerin yoğun olduğu Uçmakdere’de yamaç paraşütü sevenler uçarken Uçmakdere’nin güzelliğine hayran kaldı. Tekirdağ’ın İstanbul’a yakın olması büyük avantaj olarak görülür. Uçmakdere her mevsim uçuşa uygundur. Tekirdağ’ın iklimi spor faaliyetlerinin her mevsim yapılmasına imkan sunuyor. Uçmakdere’de yamaç paraşütü yapanlar, uçuş sonrası Tekirdağ’ın doğasını geziyor. Uçmakdere’de yamaç paraşütü yapmanın yanı sıra, ATV ile gezebilir, doğayı gezebilir, sörf yapabilir, mavi bayraklı denizlerde serinleyebilirsiniz. Türkiye’de tam olarak mavi ve yeşilin birleştiği yer Tekirdağ Uçmakdere’dir. Uçmakdere’de yapılan sporlar özellikle yamaç paraşütü, Tekirdağ ekonomisine büyük katkı sağlıyor.

Uçmakdere yamaç paraşütü haberinin devamı https://www.haberturk.com/ucmakdere-dort-mevsim-parasut-tutkunlarini-agirliyor-3385262

uçmakdere yamaç paraşütü
Uçmakdere Yamaç Paraşütü

Uçmakdere’de Yamaç Paraşütü Fiyatları

Uçmakdere yamaç paraşütü eğitim fiyatları 450.00 TL ile 750.00 TL arasında değişmektedir.

Uçmakdere’de Yamaç Paraşütü Ne Zaman Yapılır?

Uçmakdere hava şartları elverişli olduğu sürece yılın her ayında yamaç paraşütü yapılabilir.

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Genel