İSTANBUL YAMAÇ PARAŞÜTÜ EĞİTİMİ

İstanbul ve çevresinde yapılan yamaç paraşüt eğitimlerine katılarak siz de özgürce gökyüzünde süzülebilirsiniz. İstanbul’da yamaç paraşütü yapmak için birbirinden güzel yerler vardır. İstanbul yamaç paraşütü eğitimi alarak İstanbul’a havadan bakabilirsiniz.

İstanbul’da Yamaç Paraşütü

 

İstanbul’da yamaç paraşütü yaparak stresten biraz olsun uzaklaşabilirsiniz. Uçuşlar genellikle 15-20 dakika sürmektedir. Yamaç paraşütü eğitimi, deneyimli pilotlarla ikili uçuş (tandem) olarak gerçekleştirilir. 

Deneyimli pilotlar uçuş alanında size gerekli bilgiyi verir ve bilgi sonrası uçuşa hazırlanır. 

İstanbul yamaç paraşütü açısından büyük olanaklar sağlar. İstanbul genel olarak mega bir kent olduğu için yamaç paraşütü için çeşitli sorunlar oluşturur. Ama İstanbul’un dış ilçeleri doğası ve yapısı gereği yamaç paraşütü için oldukça elverişlidir. 

istanbul yamaç paraşütü
istanbul yamaç paraşütü

İstanbul’da Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

istanbul yamaç paraşütü
İstanbul’da yamaç paraşütü

İstanbul’da yamaç paraşütü eğitimi için Çatalca-Ormanlı, Arnavutköy- Karaburun ve Silivri sıklıkla tercih edilir.

 İstanbul’dan uzağa gitmeden yamaç paraşütü yapabilirsiniz. İstanbul yamaç paraşütü için tercih edilen ilk yer Çatalca-Ormanlı’dır. Çatalca’da yer alan uzun uçma pisti sayesinde havanın uygunluğuna göre uzun süre havada kalabilirsiniz. 

İstanbul yamaç paraşütü için bir diğer yer Karadeniz sahilleridir. 15 kilometre uzunluğundaki sahili ile eşsiz bir manzara eşliğinde uçmanın keyfini yaşayabilirsiniz. 

Arnavutköy Karaburun sahilinde de yamaç paraşütünün keyfini yaşayabilirsiniz. İstanbul yamaç paraşütü için tercih edilen Karaburun’da daha yükseğe uçup daha uzun süre havada kalabilirsiniz. Karaburun, yüksek konumu sayesinde yamaç paraşütü esnasında daha uzun süre havada kalmanızı sağlayarak size unutamayacağınız bir deneyim yaşatır. Karaburun daha çok ilk kez İstanbul’da yamaç paraşütü yapacaklar tarafından seçilmektedir. 

Bunun dışında İstanbul’da yamaç paraşütü;

istanbul yamaç paraşütü
istanbulda yamaç paraşütü

Pendik-Aydos

Şile sahili

Silivri

Uçmakdere

İstanbul yamaç paraşüt yapılacak en uygun yerler buralardır. 

İstanbul Yamaç Paraşütü Fiyatı Ne Kadar?

istanbulda yamaç paraşütü
istanbulda yamaç paraşütü

İstanbul’da yamaç paraşütü fiyatı sezonluk olarak değişmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Blog Genel