İSTANBUL YAMAÇ PARAŞÜTÜ TURU

İstanbul yamaç paraşütü turları büyük ilgi görmektedir. 

Yüksek adrenalin ve heyecan içeren İstanbul yamaç paraşütü turları, heyecan severler için vazgeçilmez bir spordur. Ülkemizde son yıllarda yamaç paraşütüne ilgi artmaktadır.

İstanbul Yamaç Paraşütü Turları

Yamaç paraşütüne ilginin artması özellikle İstanbul yamaç paraşütü turlarına olan ilgiyi de arttırmaktadır. Özellikle bahar aylarından itibaren İstanbul’da yamaç paraşütü turları öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşmektedir.  

İstanbul yamaç paraşütü turu, havanın uygun olduğu günlerde düzenlenmektedir. Uçuşlar yamaç paraşütü konusunda uzman pilotlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

İstanbul Yamaç Paraşütü Turları Nerede Düzenlenmektedir?

İstanbul Yamaç Paraşütü Turu

Yamaç paraşütü, oldukça eğlenceli ve heyecan dolu bir hava sporudur. Adrenalin ve heyecan dolu İstanbul yamaç paraşütü turları İstanbul’da nerelerde düzenlenmektedir?

İstanbul yamaç paraşütü; Ormanlı, Tekirdağ-Uçmakdere, Adapazarı-Serdivan’da düzenlenmektedir.

Uçmakdere Yamaç Paraşütü Turu

İstanbul Yamaç Paraşütü Turu

İstanbul’da yamaç paraşütçülerinin uçuş bölgelerinden biri olan Uçmakdere, Tekirdağ’ın Rum köyüdür. Özellikle yamaç paraşütü uçuşları ile adını duyuran bu köy, İstanbul yamaç paraşütü turları için de tercih edilmektedir. İstanbul’a yakın olması ve muhteşem doğasıyla yamaç paraşütü severlere eşsiz bir deneyim yaşatıyor.

Uçmakdere’de beş tane uçuş pisti bulunmaktadır. Uçmakdere’nin eşsiz manzarası yamaç paraşütü turunu cazip hale getirmektedir. İstanbul yamaç paraşütü turları, Uçmakdere’de 7-20 dakika arasında sürmektedir. Hava durumuna ve rüzgar yönüne göre uçuş süresi değişmektedir.

Ormanlı Yamaç Paraşütü Turu

Ormanlı, Çatalca’ya bağlı bir köydür. İstanbul yamaç paraşütü turları için en uygun yerlerden biridir. Deniz üzerinde uçarken muhteşem bir manzara sunan Ormanlı, İstanbul yamaç paraşütçülerinin en çok tercih ettiği bölgelerdendir. Uçuş süresi ortalama 20 dakika süren İstanbul Ormanlı yamaç paraşütü turu sizleri bekliyor.

Adapazarı-Serdivan Yamaç Paraşütü Turları

İstanbul yamaç paraşütü tur bölgelerinden biri de Serdivan’dır. İstanbul’a yakın olduğu için yoğun ilgi gören Adapazarı-Serdivan, muhteşem manzarasıyla sizleri bekliyor. Adapazarı-Serdivan yerden yükselen termal hava akımları ile ünlüdür. 

Böylelikle yamaç paraşütü ile gökyüzünde yükseklere çıkabilirsiniz. Ortalama 20 dakika süren yamaç paraşütü turu, uygun hava koşullarında gerçekleşmektedir. İstanbul yamaç paraşütüne oldukça ilgi vardır. Adapazarı’nın mükemmel manzarası ve uygun hava koşulları ile yamaç paraşütü turu size eşsiz bir deneyim sağlayacaktır.

Eğitimlerimizden haberdar olmak için İnstagram’dan bizi takip edin.

web site adresimiz :https://alpinhavacilik.com/

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Blog Genel