YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE EN FAZLA KAÇ METRO YÜKSEĞE ÇIKILIR

Oldukça heyecanlı bir hava sporu olan yamaç paraşütü yoğun ilgi görmektedir. Bu hava sporunu sürekli yapmak isteyenler yamaç paraşütü eğitimini mutlaka almalıdır. Eğer yamaç paraşütü eğitimi almazsanız, ciddi yaralar alabilirsiniz. Risk oranı düşük olan bir spor olsa da bu riskleri yamaç paraşütü eğitimi alarak azaltabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü Eğitim Programları

Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler ilk başta yamaç paraşütü eğitimi veren kurumları araştırmaktadır. Profesyonel ve öğrencilerine ilgili yamaç paraşütü eğitimi veren kurumları bulmak oldukça önemlidir. Yamaç paraşütü eğitimi için gerekli şartları sağlayanlar, eğitime hemen başlamaktadır. Peki yamaç paraşütü eğitim içeriği hangi eğitimlerden oluşmaktadır?

P2 Yamaç Paraşütü Eğitimi
P3 Yamaç Paraşütü Eğitimi
P4 Yamaç Paraşütü Eğitimi
P5 Yamaç Paraşütü Eğitimi
Yamaç Paraşütü SIV-Acil Durumlar Eğitimi
Yamaç Paraşütü Termik Eğitimi
Tandem Eğitimi
Paramotor Eğitimlerinde oluşmaktadır.

Yamaç Paraşütü ile En Fazla Kaç Metre Yükseğe Çıkılır

Yamaç paraşütü heyecanlı ve adrenalin bir hava sporu olması dışında kurallara uyulduğu taktirde oldukça güvenli bir spordur. Peki yamaç paraşütü ile en fazla kaç metre yükseğe çıkılır?
Türkiye’de yamaç paraşütü 4000 metre üzerinde yüksekliklere çıkılabilir. 100-350 km mesafelere ulaşılabilmektedir. Türkiye mesafe rekoru 346.1 km’dir. Bu rekor milli yamaç paraşütçüsü Dora Göksal’a aittir.

İstanbul’da Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır

İstanbul’da yamaç paraşütü büyük ilgi görmektedir.
Yüksek adrenalin ve heyecan içeren yamaç paraşütü, heyecan severler için vazgeçilmez bir spordur. Ülkemizde son yıllarda yamaç paraşütüne ilgi artmaktadır. Yamaç paraşütüne ilginin artması özellikle İstanbul yamaç paraşütü turlarına olan ilgiyi de arttırmaktadır. Özellikle bahar aylarından itibaren İstanbul’da yamaç paraşütü turları öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşmektedir.
İstanbul yamaç paraşütü turu, havanın uygun olduğu günlerde düzenlenmektedir. Uçuşlar yamaç paraşütü konusunda uzman pilotlar tarafından gerçekleştirilmektedir.
Yamaç paraşütü, oldukça eğlenceli ve heyecan dolu bir hava sporudur. Adrenalin ve heyecan dolu İstanbul yamaç paraşütü turları İstanbul’da nerelerde düzenlenmektedir?
İstanbul yamaç paraşütü; Çatalca-Ormanlı, Tekirdağ-Uçmakdere, Adapazarı-Serdivan’da düzenlenmektedir.

detaylı bilgi için tıklayınız. https://alpinhavacilik.com/iletisim/

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Genel