Yamac-parasutu-egitimi

Yamaç paraşütü eğitimi ve fiyatları

Yamaç paraşütü eğitimi ve fiyatı almak için tercih edilen kurs merkezine ve hangi seviyede belge alınmak istediğine göre değişim göstermektedir.

Adaylar, yamaç paraşütçüsü olabilmek için, bu alanda eğitim vermekte olan eğitim merkezlerinden birisine başvurarak, eğitim almak durumundadırlar.

Yamaç paraşütü kursuna katılmayı düşünen adaylar tarafından fiyatlar merak edilmektedir. Öncelikle kursların hem seviyelere hem de farklı amaçlara yönelik, çeşit çeşit olduğunu bilmek gerekir.

Başlangıçtan, ileri seviyeye kadar farklı seviyeler için hazırlanmış kurslar bulunmakla birlitke; tandem, deneyimli gibi farklı amaçlara yönelik de olmaktadır. Dolayısıyla fiyatlar kurs içeriğine göre farklılık göstermektedir.

Yamaç Paraşütü Eğitimi Fiyatı Ne Kadar?

Yamaç paraşütü eğitimi fiyatı kurs merkezine göre ve de hedeflediğiniz seviyeye göre değişim göstermektedir.

Eğitim seviyeleri arasında fiyat farkı söz konusudur. Bu nedenle, kursiyer adaylarımızın öncelikli olarak hangi seviyede bir yamaç paraşütçüsü olmak istediklerine karar vermeleri, hedefledikleri seviye doğrultusunda net bir fiyat alabilmeleri açısından önerilir.

Türk Hava Kurumu ve Uluslararası Havacılık Federasyonu tarafından onaylı olarak verilen bu sertifika çeşitleri aşağıdaki gibidir;

  • P2 (Başlangıç)
  • P3 (Orta)
  • P4 (İleri)
  • P5 (Deneyimli)
  • T1 (Tandem)
  • T2 (Ticari Tandem)

Her bir yamaç paraşütü eğitim seviyesi için farklı fiyat aralığı söz konusudur. Dolayısıyla adayların net bir fiyat teklifi alabilmesi için, ilk etapta bu sertifika çeşitlerinden hangisini hedeflediklerini belirlemeleri gerekir.

P2 yamaç paraşütü eğitiminin fiyatını öğrenmek için tıklayınız.

Yamaç Paraşütü Eğitimi İçeriği Nedir?

Eğitim süreci, ilk etapta kursiyerlerin yamaç paraşütçülüğü sporu ile tanıştırılmasına yöneliktir. Bu doğrultuda, en temel seviyede bilgiler aktarılır.

Kursiyerlere ilk etapta; bu sporda kullanılan malzemeler, aerodinamik, hava koşulları (meteoroloji), acil durumlar, temel uçuş teknikleri gibi konularda bilgileri kapsayan teorik dersler verilir.

Başlangıç eğitimi ile ilgili bilinmesi gereken önemli bir ayrıntı ise, bu eğitimin üç aşamaya ayrıldığıdır. Birinci aşama, teorik eğitimden oluşurken; ikinci aşama pratiğe dayalı eğitim sürecinden oluşmaktadır.

İkinci aşamada teorik dersler ile birlikte ayrıca uygulamalı eğitimler de verilmektedir. Bu uygulamalı eğitimde; paraşüt ve ekipmanların kullanımı, paraşütün kontrolü gibi dersler bulunur.

Üçüncü aşamada ise uçuş pratikleri ve denemeleri yapılmaya başlanır. Adaylar, öncelikli olarak kısa eğimli arazi tiplerinde uçuş denemeleri yaparlar. Bu süreç eğitmenlerin gözlemi ve derecelendirmesi ile sağlanır. Bu arazi tiplerinde başarılı olan kursiyerler sonrasında yüksek tepe uçuş eğitimlerine alınırlar ve eğitim süreci tamamlanmış olur. Yamaç paraşütü eğitim fiyatı tüm bu eğitimleri kapsayacak şekilde belirlenir.

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Genel