yamaç paraşütü kubbe

Yamaç Paraşütü Eğitimi

Rüzgarda süzülmeyi sevenler için yamaç paraşütü en ideal spordur. Adrenalin ve heyecan dolu yamaç paraşütü eğitimi oldukça ilgi görmektedir. Bu hava sporunu sürekli yapmak isteyenler yamaç paraşütü eğitimini mutlaka almalıdır. Eğer yamaç paraşütü eğitimi almazsanız, ciddi yaralar alabilirsiniz. Risk oranı düşük olan bir spor olsa da bu riskleri yamaç paraşütü eğitimi alarak azaltabilirsiniz. 

Yamaç Paraşütü Eğitim Programları

Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler ilk başta yamaç paraşütü eğitimi veren kurumları araştırmaktadır. Profesyonel ve öğrencilerine ilgili yamaç paraşütü eğitimi veren kurumları bulmak oldukça önemlidir. Yamaç paraşütü eğitimi için gerekli şartları sağlayanlar, eğitime hemen başlamaktadır. Peki yamaç paraşütü eğitim içeriği hangi eğitimlerden oluşmaktadır?

P2 Yamaç Paraşütü Eğitimi

P3 Yamaç Paraşütü Eğitimi

P4 Yamaç Paraşütü Eğitimi

P5 Yamaç Paraşütü Eğitimi

Yamaç Paraşütü SIV-Acil Durumlar Eğitimi

Yamaç Paraşütü Termik Eğitimi

Tandem Eğitimi

Paramotor Eğitimlerinde oluşmaktadır. 

Başlangıç Yamaç Paraşütü Eğitimi

yamaç paraşütü
yamaç paraşütü Eğitimi

P2 yamaç paraşütü eğitimini kapsayan başlangıç yamaç paraşütü eğitimi sonunda yamaç paraşütü severler temel seviye pilotluk sertifikası alırlar. P2 yamaç paraşütü eğitimi teorik bir eğitimdir. Bu eğitimi alanlar yamaç paraşütü ile uçma yetisine sahip olurlar.

Detaylı bilgi için tıklayın.

P3 Yamaç Paraşütü Eğitimi

Yamaç Paraşütü Eğitimi

P2 yamaç paraşütü eğitimini başarıyla tamamlayanlar P3 yamaç paraşütü eğitimine katılabilirler. Eğitimde uçuş becerilerini öğrenen öğrencilere eğitim sonunda yazılı sınav uygulanır. Bu sınavda %75 başarı elde eden adaylar P3 sertifikasına sahip olurlar.

Detaylı bilgi için tıklayın.

P4 Yamaç Paraşütü Eğitimi

P4 yamaç paraşütü eğitiminde kişiler, teorik ve uygulamalı dersler görmektedir. Eğitim sonunda adaylar yazılı sınavlardan geçerlerse P4 eğitim sertifikası alırlar. Adayların termik uçuş ile havada kalmayı öğrenmeleri hedeflenmektedir. Termik uçuşun öğrenilmesi açısından oldukça önemli olan P4 yamaç paraşütü eğitiminde uçuşlar GPS ile takip edilmektedir. Bunun nedeni adayların uçuş sürelerini tamamlama zorunluluğudur.

Detaylı bilgi için:

P5 Yamaç Paraşütü Eğitimi

P5 yamaç paraşütü eğitimi sonunda adaylar deneyimli pilot sertifikasına sahip olurlar. Adaylara P5 eğitiminde her hava koşullarında uçmalarını sağlayacak teorik eğitim verilir. Adaylar yeterli deneyimi kazandıktan sonra P5 eğitimi ile zorlu koşullarla tanıştırılır. Kursu tamamlamak için yazılı sınavdan başarıyla geçmek gerekiyor. Kursu başarıyla tamamlayan adaylar, pilot unvanını kazanmaktadır. 

Detaylı bilgi için tıklayın.

Yamaç Paraşütü SIV Eğitimi

SIV Eğitiminde adaylara acil durum eğitimi verilir. Bu eğitimde adayların uçuş esnasında karşılaşabilecekleri durumlarda nasıl hareket etmesi gerektiği öğretilmektedir. Bu nedenle SIV eğitimi, yamaç paraşütü pilotlarının alması gereken önemli bir eğitimdir. 

SIV eğitimi için; detaylı eğitim içeriği, fiyat, katılım şartları için https://alpinhavacilik.com/yamac-parasutu-siv-acil-durumlar-egitimi/ tıklayın.

Yamaç Paraşütü Termik Eğitimi

Yamaç Paraşütü Eğitimi

Termik hava akımları için kullanılan bir terimdir. Paraşüt uçuşlarının uzun süre gerçekleştirilmesi için hava akımlarından yararlanılmaktadır. Bu sebepten dolayı yamaç paraşütü eğitimi için oldukça önemlidir.

Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için bağlantıya tıklayın. https://alpinhavacilik.com/

Yamaç Paraşütü Eğitimi İçin Gerekli Belgeler

Yamaç Paraşütü Eğitimi

Yamaç paraşütü eğitimine katılmak için gerekli belgeler vardır. 

Bu belgeler:

  • Kan grubu bilgisi
  • Öğrenim durum belgesi
  • Altı adet vesikalık
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Uçuş kaza sigortası veya banka dekontu
  • Sağlık kuruluşlarından alınan yamaç paraşütü yapabilir raporu
  • Adli sicil kaydı

Siz de gökyüzünde özgürce uçmak istiyorum diyorsanız, yamaç paraşütü eğitimlerine katılın! 

Bizi Instagram’dan takip edin. https://www.instagram.com/parasutegitimi/

Yamaç Paraşütü Videomuza mutlaka bir göz atın.

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Blog Genel