P4 Eğitiminin Dayanılmaz Cazibesi

P2 Eğitiminden sonra alınan ileri seviye eğitimleriyle kursiyerlerin havada kalma süreleri ve genel anlamda uçuş deneyimleri artırılmak isteniyor. Bu sayede deneyimli pilotların yetişmesi için gerekli olan tüm şartlar sağlanabilmekte. P4 Eğitimi de aynı amaçla veriliyor ve “Pilot Eğitimi” olarak adlandırılıyor.

Pilot eğitimlerinde, yelken uçuşları ağırlıklı olarak kursiyerlere öğretiliyor. Termik uçuşlar, türbülans karşısında öğrencilerin nasıl hareket etmelerini anladıkları özel eğitimler. Eğitim derecesi arttıkça, zorlu hava şartlarıyla mücadele etmek için kursiyerlerin daha fazla deneyimli hale gelmeleri sağlanıyor.

P4 İstanbul yamaç paraşütü eğitimleri, GPS üzerinden takip ediliyor. GPS takibi, kursiyerlerin uçuş sürelerini kayıt altına almak ve lisans için gerekli olan uçuş sürelerini doldurmak için gerekli. P4 Eğitimlerinde 1000 metrenin üzerine çıkabilmek önemli. Çünkü 1000 metrenin üzerine çıkılmadığında termik uçuş şartının sağlanmadığı kabul ediliyor. 1000 metrenin üzerine bir sefer sırasında çıkamadığında ise alternatif olarak 700 metrenin üzerine iki kere çıkılması gerekiyor. 700 metre üzerine iki kez çıkıldığında da termik uçuş için gerekli olan şartın sağlandığı kabul ediliyor.

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Genel