P2 Yamaç Paraşütü Eğitim Fiyatı

P2 yamaç paraşütü eğitim fiyatı özellikle de yamaç paraşütü kursuna başlayacak olan adaylar tarafından araştırılmaktadır. “Başlangıç Seviye” olarak tanımlanan (P1 – P2) seviyesi, ağırlıklı olarak teorik bilgilerin aktarıldığı bir eğitim sürecidir.

P1 – P2 olarak tanımlanan başlangıç eğitimi, teorik bilgilerin yanısıra, paraşüt kullanımı ve farklı arazi koşullarında gerçekleştirilecek temel pratikleri de içerir.

Eğitmen denetimi ve gözetiminde gerçekleştirilen bu eğitim süresi sonunda başarılı olanlar, P2 olarak tanımlanan başlangıç seviyedeki sertifikayı almayı hak kazanabilmektedirler.

P2 yamaç paraşütü eğitimi hakkında ki bilgi videomuzu izlediniz mi?

P2 Yamaç Paraşütü Eğitimi Fiyatı

P2 yamaç paraşütü eğitim fiyatı tercih edeceğiniz eğitim merkezine göre değişebilmekle beraber, 3000 TL ile 5000 TL arasında değişim göstermektedir.

Bu fiyat aralığı, diğer 5 belge ile kıyaslandığında en uygun olanıdır. Nitekim yamaç paraşütçülüğü için 6 farklı belge söz konusudur. P2 serifika, Türk Hava Kurumudur (THK) tarafından onaylı olarak verilen, yamaç paraşütü kursları (eğitim merkezleri) tarafından başarılı olan adaylara verilebilen 6 belgeden birisi olup, en temel seviyedeki belgedir.

Sonuç itibariyle temel seviyedeki bir aday için belirtilen bütçe aralığı yeterlidir. Kurs – eğitim merkezlerine göre fiyatlandırma farklılık gösterse de, sektörde ortalama bir fiyatlandırma söz konusudur.

P2 Kursu Fiyatı Ne Kadar?

Bu belgeyi edinmek isteyen birisi için bazı koşullar bulunmaktadır. Bu koşullar aynı zamanda kursa katılmak isteyenler için de önem arz eder. Buna göre, en temel koşullar; 16 yaşından gün almış olmak, 1.55 – 2.00m boy aralığında olmak, 45 – 110 kg aralığında olmak, renk körü ve bazı riskli hastalıklara sahip olmamaktır.

Eğer siz, ilgili koşulları sağlıyorsanız, yamaç paraşütçüsü olmamanız için hiçbir engel yoktur. Alacağınız en temel eğitim seviyesi P1 – P2 seviyesi olup, eğitim almaya başladığınızda sizlere bilgiler tamamen sıfırdan hem teorik hem de uygulamalı olarak aktarılmaktadır.

P2 yamaç paraşütü eğitim fiyatı net ve ideal bir fiyat teklifi almanız için iletişime geçmeniz yeterlidir. İletişime geçtiğinizde hem fiyat bilgisi alabilir hem de kursa katılım ve kurs saatleri ile ilgili diğer detaylar hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Blog Genel