KIŞ AYLARINDA YAMAÇ PARAŞÜTÜ YAPILIR MI

Kış aylarında yamaç paraşütü yapılır mı diye sıkça araştırma yapılıyor. Yamaç paraşütünün heyecan ve adrenalin dolu olması, güvenli olması yamaç paraşütünün popüler olmasını sağlamıştır. Peki yamaç paraşütü nedir, nasıl yapılır, kışın yamaç paraşütü yapılır mı? Gelin hep birlikte bakalım.

Yamaç Paraşütü

Adrenalin ve heyecan içeren bir hava sporu olan yamaç paraşütü ülkemizde oldukça ilgi görmektedir. Yamaç paraşütü, pist veya hava aracı gerektirmeyen sadece rüzgar eşliğinde yapılan bir spordur. Yüksek yamaçlardan belirli bir hız ile atlayarak yapılan yamaç paraşütü, ekonomik hava aracı olması sebebiyle geniş kitleler tarafından yoğun ilgi görmektedir. 

Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Kışın yamaç paraşütü yapılır mı

Yamaç paraşütü için öncelikle uygun bir yere gitmek lazım. Sonrası için biraz güç ve kasa ihtiyaç var. Rüzgar ve paraşüt eşliğinde yapılan yamaç paraşütünü sadece keyif için yapıyorsanız, yamaç paraşütünün yapıldığı yerlerde yer alan eğitmenlerden destek alabilirsiniz. Bu sporu profesyonelce yapmayı düşünüyorsanız sertifikalı eğitim veren kurumlardan eğitim alabilirsiniz

 

Kışın Yamaç Paraşütü Yapılır Mı? 

Kışın yamaç paraşütü yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta uygun hava koşullarıdır. Rüzgarın şiddeti ve yönü yamaç paraşütü elverişliyse kışın yamaç paraşütü yapılabilir. Havanın soğuk olması yamaç paraşütü yapılmasını engellemez. 

Yağmurlu, karlı ve şiddetli hava koşullarında yamaç paraşütü yapmak oldukça tehlikelidir. Bu havalarda yamaç paraşütü yapılmamalıdır. Bu hava şartları dışında kışın soğuk havalarda yamaç paraşütü yapılabilir. 

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Genel