İSTANBUL TANDEM YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Hayatına biraz olsun adrenalin ve heyecan katmaya ne dersin? Gerekli eğitimleri aldıktan sonra tandem yamaç paraşütü eğitimi ile artık gökyüzünün pilotu olmaya ne dersin? Yamaç paraşütü havada kuşlar gibi özgür hissetmeni sağlayan bir hava sporudur. Yamaç paraşütü kendi içinde de farklı branşlara ayrılmıştır. Bu branşlardan biri de tandem uçuştur.

Tandem uçuş, iki kişi ile yapılan bir hava sporudur. Uzman pilot eşliğinde yapılan yamaç paraşütüne tandem diyoruz. Tandem uçuşlarda uzman bir pilot ve acemi bir yamaç paraşütü sever vardır. Uzman pilotun komutlarına uyularak yapılan tandem uçuş, acemi yamaç paraşütü severlere unutamayacağı bir deneyim yaşatıyor. Tandem uçuş, son yılların en sık tercih edilen spor aktivitesidir. Gerekli eğitimleri alarak tandem uçuşlarda pilot olabilirsin, Nasıl mı?

Tandem Eğitimi

Tandem yamaç paraşütü

Tandem eğitimi alarak sertifikalı pilot olabilirsiniz. Pilot sertifikalarını aldıktan sonra artık gökyüzü hakimi sizsiniz. Tandem eğitimi, iki aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar teorik ve uygulamalıdır. Teorik ders 12 saat sürmektedir. Teorik dersten sonra uygulama derslerine geçersiniz. 10 uçuş olan uygulama eğitimleri, 100 metre yükseklikten yapılmaktadır. Tandem eğitimi sonunda başarılı olan öğrenciler tandem yamaç paraşütü sertifikası alarak pilotluk unvanını kazanırlar.

Tandem Eğitim İçeriği Nelerden Oluşur?

Teorik ve uygulamalı tandem yamaç paraşütü eğitiminde başarı olanlar yazılı sınava girerler. Baraj puanı %70 olan tandem eğitiminde başarısız olanlar talep ederlerse bir gün sonra sınava hazırlanarak yazılı veya sözlü tekrar sınava girebilirler.

Tandem Sertifikası Kazanma şartları Nelerdir?

Tandem yamaç paraşütü

Artık gökyüzünün pilotu olup insanları uçurmak istiyorsan tandem eğitimi tam sana göre. Tandem eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra sertifika alarak gökyüzünde yalnız uçmaya son verebilirsin. Peki sertifika alma şartları nelerdir? Birlikte bakalım.
Tandem eğitiminde teorik ve uygulamalı derslerde başarılı olan öğrenciler, sertifika için sınava tabii tutulurlar. Uçuş limitleri dahilinde öğrencilerin uçuş güvenliğini sağlamaları beklenir. Tandem eğitiminde öğrencilere 90 km doğrusal uçuş yaptırılır. Öğrencilere en az iki en fazla dört uçuş yaptırılır. Tandem eğitimini başarıyla bitiren öğrenciler tandem sertifikası alarak pilotluk unvanı sahip olurlar.

Tandem Eğitimine Katılma Şartları

Tandem eğitimine katılmak için, P2 yamaç paraşütü eğitimini başarıyla bitirmek en önemli şarttır. Bunun dışında Aile hekimliğinden yamaç paraşütü yapabilir onaylı rapor almak ve 18 yaşını doldurmuş ya da noter onaylı 18 yaş altındaki kişiler için veli izni gereklidir.

İstanbul’da Tandem Uçuş Nerelerde Yapılmaktadır?

İstanbul’da tandem yamaç paraşütü

İstanbul, yamaç paraşütü ve tandem uçuşlar için oldukça sık tercih edilen bir şehirdir. Avrupa ve Anadolu yakalarında tandem uçuş yapabileceğiniz birçok yer mevcuttur. Bu yerler:
Çatalca/Ormanlı
Karaburun
Silivri
Şile
Tandem uçuş için tercih edilen bu yerlerde tandem eğitimi almak size eşsiz bir deneyim yaşatacak.

Tandem Eğitimi Fiyatı Ne Kadardır?

Günümüzde popüler olan tandem uçuşların fiyatı oldukça merak edilmektedir. Tandem eğitimi için fiyat almak isterseniz, bizimle iletişime geçin.

Sen de gökyüzünün hakimi olmak istersen tandem eğitimi tam sana göre.

detaylı bilgi için bizimle iletişime geç. 

YouTube kanalımızdaki videolara da göz atmanızı öneririz.

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Genel Blog