Dünyada En İyi Yamaç Paraşütü Rotaları

Göklere uzanan bu yolculukta en iyi yamaç paraşütü rotaları cazibe merkezleri ile iç içedir. İnsanlar geçmişten bugüne dek hep bir şekilde uçmanın yollarını arayıp durmuşlardır. Bu nedendendir ki kuşlar gibi gökyüzünde özgürce uçmanın yollarından biri olan  yamaç paraşütünü bulmuşlardır. Rüzgarın dokunuşuyla gökyüzünde dans etmek ! Kulağa ne kadar hoş gelse de yamaç paraşütünde uzmanlaşmak ve profesyonelleşmek için uzun bir zamana, cesarete  ihtiyacınız vardır. Extreme ve adrenalin dolu bu sporunun en gözde yerlerini gelin birlikte inceleyelim.

1. Fethiye’de yamaç paraşütü – Türkiye

Dünya ve Türkiye’nin en gözde yamaç paraşütü mekanlarından biridir Fethiye. Babadağ,Türkiye’nin yamaç paraşütü yapıldığı ilk konumlardan biridir. Babadağ tepesinde üç ayrı pist bulunmaktadır en yükseği 1900  fitdir. Buradan paraşütle havalandığınızda mavinin ve yeşilin harmonisi eşsiz Ölüdeniz manzarası size eşlik etmekte. Bölge hem tatil  mekanları hem de extreme sporlar açısından zengin olması yerli, yabancı turistler açısından tercih edilme sebeplerindendir.

2. Hautes Alpes – Fransa’da yamaç paraşütü

Daha çok kış sporları için tercih edilen Hautes Alpes, yaz aylarında ise yamaç paraşütünün gözde mekanlarından birine dönüşüyor. Dağ, göl ve yeşilin huzurun manzarasıyla yamaç paraşütü yapmanın zevkine varacaksınız.

en-iyi-yamac-parasutu

3. Wengen’ – İsviçre’de yamaç paraşütü

Coğrafi koşullardan kaynaklı en çok tercih edilen bölgelerdendir İsviçre Wengen. Bölge hem yamaç paraşütü hem de doğa sporları için elverişli olduğundan extreme spor sevenlerin gözde mekanlarındandır. Dik yamaçları ve dağ manzarası ile eşsiz bir spor deneyimi yaşatıyor. Unesco tarafından koruma altına alınan bu bölge her daim ziyarete açıktır.

4. Danyang – Güney Kore’de yamaç paraşütü

Dünyada yamaç paraşütü yapılan gözde mekanlardan biri de Uzak Doğu’da bulunan Danyang’dır. Bölgede  Mt. Yangbangsan ve Mt. Dusan Dağları 2000 fit yüksekliğine kadar olan pistleriyle yamaç paraşütü yapılabilmesi için elverişlidir. Doğal bir manzarası olan bölgede ulusal ve uluslararası yamaç paraşütü yarışmalar yapılmaktadır.

5. Julian Alpleri – Slovenya’da yamaç paraşütü

Doğası ve dağlarıyla dünyada yamaç paraşütü için tercih edilen bölgelerden olan Slovenya, 11 dağdan oluşan Alpleri ile yamaç paraşütü için elverişli yapıdadır. Bölge Bled Gölü ve Julian Alpleri’nin eşsiz görüntüsünde yamaç paraşütü yapanlara unutulmayacak deneyimler sunmaktadır.

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Blog Genel