Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

İstanbul’da yamaç paraşütü nerede  yapılır ? En bilindik yerlerin başında Çatalca Ormanlı Köyü, Arnavutköy Karaburun, Silivri ve Şile’dir. Bu bölgelerde paraşüt eğitimleri ve tandem (ikili) uçuşları yapılmaktadır.

Çatalca Ormanlı Köyü Yamaç Paraşütü

Ormanlı köyde yamaç paraşütü nerede yapılır diyorsanız, isminden de anlaşılacağı gibi Ormanıyla meşhur küçük bir sahil köyüdür. Ormanı ve sahiliyle İstanbul’un hafta sonları için kaçış noktalarının başında yer almaktadır. Köy son zamanlarda yamaç paraşütü ve kamp alanlarıyla ismini duyurmaya devam etmektedir. İstanbul’da yamaç paraşütü yapmak isteyenler burada hem eğitim alıp hem de hobi amaçlı tandem uçuşlar yapabilmektedir, 15 km lik sahil şeridi ile 30 metrelik yamaçlardan kalkabilir 80 ila 120 metreye kadar havaya çıkabilirsiniz. Muazzam orman, sahil ve göl manzarası eşliğinde zevkle uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yamac-parasutu-nerede-yapilir

Arnavutköy Karaburun Yamaç Paraşütü

Karaburun İstanbul’un yamaç paraşütü merkezlerinden biridir. İstanbul’un uzak noktalarından biri olan Karaburun’da tandem ve eğitim uçuşları popüler olarak yapılmaktadır. Karaburun, Karadeniz kıyısı olduğundan kaynaklı uçuş için yaz aylarını seçmeniz hava koşulları ve rüzgardan kaynaklı daha iyi olacaktır. Karaburun 60-70 km civarında kısa uçuş yapabileceğiniz sahil şeridini göklerden izleyerek eşsiz bir doğa manzarası ve Karadeniz’in hırçın sularını yukardan izleyerek fotoğraflarla  videolar çekebileceğiniz bir ortam sunmaktadır.

Silivri Yamaç Paraşütü

İstanbul’a en yakın, güzel balık restaurantlarıyla ve uzun sahilleriyle bilinen Silivri son zamanlarda yamaç paraşütü yapmak isteyenleri ağırlıyor. Yaklaşık olarak 45 km uzunluğunda olan sahilinde yamaç paraşütü eğitimi ve tandem uçuşları yapmak isteyenlerin İstanbul’a en yakın olan bölge olduğundan kaynaklı tercih sebepleri arasında.

Şile Sahili Yamaç Paraşütü

İstanbul’dan hafta sonları kaçamağı yapmak için gidelim diye düşünülen yerlerden biri olan Şile-Ağva bölgesi yamaç paraşütleri ile daha güzel olmaya başladı. Anadolu bölgesinin gözde tatil merkezlerinden olan Şile-Ağva bölgesinde yapılan uçuşlar orman ve denizin birlikte buluşmasıyla güzel görüntüler oluşturmakta. Ortalama  1175 km sahil uzunluğunda olan Şile ve Ağva da yaklaşık 2 km uzunluğundaki iniş alanı sayesinde yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin tercih noktaları arasında.

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Blog Genel