YAMAÇ PARAŞÜTÜ İNİŞ TEKNİKLERİ

Yamaç paraşütü iniş teknikleri, özel teknikler ve trafik düzeni gerektirir.
İniş, pilotlar arasında uyuma ihtiyaç duyar ve bir grup halinde yapılması gerekir. Pilotlar yamaç paraşütü ile aynı anda iner. Yamaç paraşütü ile iniş bölgesine kadar pilotlar ışık yolunu dikdörtgen şeklinde takip etmelidir.


İniş tekniği rüzgara yaklaşarak gerçekleşir. Aşağı inme esnasında kanatlar, her iki eksenden hızı düşürmek için genişler. Rüzgar hafifse iniş koşarak yapılır. Rüzgarın hızlı olduğu günlerde ise iniş, ileri hız olmadan ve bazen geri gidilerek yapılır.
Peki iniş tekniklerinden bahsettiğimiz yamaç paraşütünün eğitimleri neler ve fiyatı ne kadardır?

 

İstanbul Yamaç Paraşütü Eğitimleri

istanbul yamaç paraşütü iniş teknikleri

Rüzgarda süzülmeyi sevenler için yamaç paraşütü en ideal spordur. Adrenalin ve heyecan dolu yamaç paraşütü oldukça ilgi görmektedir. Bu hava sporunu sürekli yapmak isteyenler yamaç paraşütü eğitimini mutlaka almalıdır. Eğer yamaç paraşütü eğitimi almazsanız, ciddi yaralar alabilirsiniz. Risk oranı düşük olan bir spor olsa da bu riskleri yamaç paraşütü eğitimi alarak azaltabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü Eğitim Programları

Yamaç paraşütü eğitimi almak isteyenler ilk başta yamaç paraşütü eğitimi veren kurumları araştırmaktadır. Profesyonel ve öğrencilerine ilgili yamaç paraşütü eğitimi veren kurumları bulmak oldukça önemlidir. Yamaç paraşütü eğitimi için gerekli şartları sağlayanlar, eğitime hemen başlamaktadır. Peki yamaç paraşütü eğitim içeriği hangi eğitimlerden oluşmaktadır?

P2 Yamaç Paraşütü Eğitimi
P3 Yamaç Paraşütü Eğitimi
P4 Yamaç Paraşütü Eğitimi
P5 Yamaç Paraşütü Eğitimi
Yamaç Paraşütü SIV-Acil Durumlar Eğitimi
Yamaç Paraşütü Termik Eğitimi
Tandem Eğitimi
Paramotor Eğitimlerinde oluşmaktadır.
Detaylı bilgi için tıklayın.

İstanbul Yamaç Paraşütü Fiyatları

yamaç paraşütü iniş teknikleri

İstanbul yamaç paraşütü fiyatları araştırılmaktadır. Yamaç paraşütü, yüksek adrenalin ve heyecan içeren bir spordur. Yamaç paraşütü için uygun yer ve hava koşulları sağlandığı an yapılan bir spordur. Yamaç paraşütü eğitimi alarak, yamaç paraşütünü profesyonelliğe dökebilirsiniz.
Peki bu kadar yoğun ilgi gören İstanbul yamaç paraşütü fiyatları ne kadardır?
İstanbul yamaç paraşütü fiyatları, uçuş bölgelerine göre değişmektedir. İstanbul’da Çatalca-Ormanlı, Adapazarı-Serdivan, Tekirdağ-Uçmakdere önemli yamaç paraşütü bölgeleridir.
Yamaç paraşütü için eğitim almak zorunlu değildir. Fakat bu işi profesyonel olarak yapmak isterseniz, yamaç paraşütü eğitimlerine katılabilirsiniz. Amatör olarak yamaç paraşütü, alanında uzman pilotlar tarafından yapılmaktadır.
Hayatına heyecan katmayı seven, adrenalin tutkunu bir kişiyseniz yamaç paraşütü deneyimi tam size göre. Bunun için yapmanız gereken cesaretinizi toplamak.
Deneyimli pilotlarımız eşliğinde bu deneyimi yaşamak için tıklayın. https://alpinhavacilik.com/iletisim/

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Blog