İleri Seviye Yamaç Paraşütü Eğitimi

Yamaç paraşütü eğitimlerine P2 Eğitimi ile başlayan kursiyerler, eğitimi başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra çıtayı biraz daha yukarı çekebilmekteler. P2 Eğitiminden sonra P3 Eğitimi geliyor. Orta seviye olarak adlandırılan P3 Eğitimi, heyecanı biraz daha fazla yaşamak isteyenlere hitap ediyor.

P3 Eğitiminde en çok dikkat çeken olay ise ters kalkış tekniğinin öğrenilmesi. Teorik eğitimlerle desteklenen pratik eğitimler, kursiyerlerin havada daha uzun süre boyunca güvenli ve kontrollü kalmaları için gereken bilgileri sağlıyor. Bu sayede, zorlu şartlarla mücadelede kursiyerlerin hangi tedbirleri alabilecekleri, pratik bir şekilde öğretiliyor.

İstanbul yamaç paraşütü P3 Eğitimleri sırasında kursiyerler kendi uçuş planını yapmayı öğreniyor. Paraşüt eğitimini ileri seviyeye taşımak, kursiyerlere gökyüzünde daha özgür olma imkanı tanıyor. P3 Eğitimlerinde önemli olan bir diğer konu ise manevralar… Gökyüzünde keyifli manevraları hatasız bir şekilde yapabilmek için kapsamlı bir eğitime ihtiyaç bulunuyor. P3 Eğitimlerinde, manevraları kusursuz yapmak üzere nelere dikkat edilmesi gerektiği anlatılıyor.

Yazar: Paraşüt Eğitimi.com Genel